Eski Hitit dilinde “akıl” ve “bilgelik”, eski Almancada “kılıç”, Japoncada “sanat” ve “tasarım”, Arapçada “mucize” anlamlarına gelen AYA 2014 yılında kuruldu.

AYA, Türkiye’de özellikle medikal cihaz üreticileri için gerekli testleri yapmaya yeterli laboratuvar eksikliğini gözlemleyerek profesyonel bir adım atmaya karar vermiş böylelikle validasyon, sterilizasyon, steril paketleme ve laboratuvar analizleri konusunda hizmet vermeye başlamıştır.

AYA, bünyesinde yer alan Sterilizasyon ve Laboratuvar Departmanı ile birçok hizmeti üreticilere sunmaktadır. Vermekte olduğu hizmetler gereği teknolojiyi ve standartları yakından takip ederek daha güvenilir ve hızlı şekilde sonuca ulaşmayı hedeflemiştir.

Bu konuda belgelendirmenin öneminin farkında olarak TS EN ISO 13485, TS EN ISO/ IEC 17020 ve TS EN ISO/ IEC 17025 Kalite Yönetim Sistemleri kurulmuş ve ilgili makamlara denetim için başvuruda bulunulmuştur.

Personel yönetimine gereken önemi veren AYA, her biri kendi konusunda uzman bir ekip oluşturmuş, onlara sağladığı eğitimler ile de hizmet kalitesini en üst seviyede tutmayı hedeflemiştir. Tüm ekibi ile bağımsızlık, tarafsızlık ve dürüstlük konularında gerekli hassasiyeti göstermektedir.

Çevre duyarlılığının da bilincinde olarak AYA, özellikle sterilizasyon esnasında doğaya salınan tüm zararlı atıkların bertaraf edilmesi için oldukça önemli bir yatırım yapmış, böylece doğaya zarar vermeden sterilizasyon hizmeti verebilir olmuştur. Verdiği tüm hizmetlerde de aynı duyarlılıkta davranmaktadır.

aya_kurumsal_1

VİZYONUMUZ Dünyada medikal ve ilaç üreticilerine yönelik, standartlara uygun kaliteli ve güvenilir hizmet sunan, müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş, personelinin gelişimini her zaman destekleyen, örnek ve lider bir kuruluş olmak.

MİSYONUMUZ Her türlü ticari, ahlaki, hukuki kurallara saygılı, sunduğu hizmetleri sürekli geliştiren ve bu hizmetleri akreditasyon ve belgelendirmeler ile güvence altına alan bir laboratuvar olmak.

TAAHHÜDÜMÜZ Vermekte olduğumuz Muayene, Analiz ve Sterilizasyon Hizmetlerini TS EN ISO 17020, TS EN ISO 17025 ve TS EN ISO 13485 standartlarının ilke ve şartlarına uygun olarak yürüteceğimizi, Dürüstlük ve gizlilik prensiplerine uyacağımızı, müşterilerimiz arasında ayrım yapmadan hizmet vereceğimizi, çalışanlarımızın ve AYA’nın bağımsızlığına etki edecek tüm faaliyetlerden sakınacağımızı,

Müşteri memnuniyetini ve yasal zorunlulukları gözeterek ulusal ve uluslararası alanda sürekli gelişeceğimizi, Çalışanlarımıza İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği standartlarına uygun ortamlar hazırlamayı ve yeni istihdamlar yaratmayı,

Adımıza uygun olarak her adımımızı AKILLI ve BİLGECE atmayı,

Test aşamasından rapor sunumuna kadar SANATSAL bir incelikte çalışarak örnek olacak TASARIMlarda hizmetimizin sonuçlarını sunmayı ve Türkiye’de eksikliğini kendimizin de yıllarca hissettiği akredite laboratuvar kavramına yeni bir boyut kazandırarak MUCİZEyi başarmayı taahhüt ediyoruz.

Start typing and press Enter to search